2009. október 16., péntek

2008.07.21-Anyu,munkára...






Na,végre irunk!Anyu,már régóta szeretne csak állítólag nincs ideje,hihi,vajon miért...


így most alszok egy kicsit,addig is röviden leírjuk mi is történt idáig.Nagy utazó vagyok ahhoz képest,hogy ma lettem 5 hónapos.Voltam Romániába 2 hónaposan(anyu és apu onnan jöttek Budapestre),ott valami nem jó dolog történt ,meghalt nagypapám,így meg is tettem első nagy utamat.Amit eleinte nem igazán értettem,hol is van az ágyikóm,és sajna anyuék elég lassan értettek meg,hogy hol is van a kutya elásva,de aztán kaptam gyorsan egy hordozható ágyat,ami majdnem olyan jó volt,mint az otthoni,igy aztán én is élvezhettem a kirándulásunkat.De nem hiába mondják a nagyok,hogy otthon,édes otthon,szó mi szó ,mikor hazaértünk nem gyöztem tekergetni a nyakam és fülig érő szájjal mosolyogni,amin aztán anyuék nem győztek csodálkozni,hogy felismertem a lakást.Ha tudnátok,hogy én még mennyi mindent tartogatok,hihi!Azóta már voltam a Balatonon,a velencei tónál is,mert anyuék látva,hogy milyen jól birom az utat,most aztán visznek mindenhova csak mindig egy dologról megfeledkeznek,hogy én az ágyikomba akarok aludni,így aztán csinálok én fesztivált nekik,ha elfáradok,ezért aztán anyu most neki készült az edzésnek(így mondja ő)és naponta egyszer mindig máshol akar altatni,hát mit is mondjak elég kezdő,majd meglátjuk ki is az erősebb






ezeken még csak 2 hónapos vagyok,most tanult meg anyu ilyen képeket csinálni,pótolva ami kimaradt

2008.07.10 -Anya lettem...! és bölcsebb egy gondolattal

-Anya megj.-Nem volt nálam boldogabb ember a Földön,mikor a karomban tartottam az én kis csöppségemet egészen egy óráig,amikor jöttek ,elvitték és közölték ,hogy már be is sárgult.Ennyi elég is volt a zuhanáshoz,mert jött a Dr.nő a kérdései halmazával ,amiből csak foszlányok jutottak el az agyamba,hogy vércsoport ...,összeférhetetlenség,meg vérátömlesztés.Elég erről annyit tudni,hogy :életembe elöször pániba estem. Eltelt egy pár nap ,mire magamhoz tértem,Timi is igyekezett ,szegénykém,látva,hogy az anyja egy sírógép,így nem kellett vérátömlesztés,csak nagy fokú vérszegénységlettt belőle.igaz,ez még mindig elkeserített egy kicsit,de aztán egy vigasztalásnak szánt mondattól egészenfel is ébredtem : lehetne ennél rosszabb is !-ennél a mondatnál nincs is gonoszabb a világon,mert most akkor mi van? annak örüljön az ember lánya,hogy a másé betegebb?szóval én megigértem magamnak,hogy soha nem fogok igy vigasztalni másokat!!!!


Most már akár el is kezdhetek írogatni.

A 9 hónap nayu pocakjába gyorsan eltelt,persze innen visszapillantva,elég jól bírta,leszámítva az ingereket(mert hányás egy se jött össze),az illatoktól állandóan öklendezett,na meg a nagy kánikula se volt igazán a legjobb hatással ránk.Apukám mindennap beszélt hozzám és annyira reménykedett,hogy lány legyek,mondta is jóanyám,ha fiú leszek,biztos nem is fog szeretni,mire a jóapám azt felelte,dehogynem,de mit csináljon ő erről álmodott 1.:lesz egy göndör hajú felesége

2.lesz egy göndör hajú kislánya(na mármost idáig stimmel a dolog,kivéve a haj dolgot,ami egyelőre elég furán áll a fejemen,elől ,majd belóg a szemembe,a fülem mellett,mintha felnyírtak volna,de meglátom mit tehetek a apa álmai érdekébe,hja apa csak egy van).Anyára visszatérve,2 hónapig alig evett valamit,(fogyott is 2 kilót),de aztán bepótolta szépen a 4-,5-,6-dik hónapba 3 -lag szedte fel a kilókat,amig végül 12kg lett a plusz,köszönhetően a rengeteg szendvicsnek(kb.3 hónapig azon éltünk),aztán meg a túrórudinak(1 hónap),marcipános csokinak(tudni kell ,hogy 20 éves koráig összvissz 2 tábla csokit,ha megevett,nem szereti a csokit,de mit nem tesz az ember a gyerekéért szöveggel zabálgatta rendesen)

Mindezek mellett,ügyesen bírta a kecómat,dolgozott is velem 35 hétig,napi 9-.10 órát(de akkor vettük a lakást,pénz meg nem terem magától),amit aztán megelélegeltem,ami sok az sok és indultam kifele,így gyorsan visszafogta magát és a pihinek,meg a sok-sok magnéziumnak köszönhetően,még 4 hétig mocorogtam odabenn,aminek a dokink vetett véget,mondván ,nem tetszik neki valami és 39 -dik hét elején,beledöfött anyába valamit,és szűk 2 óra alatt,már ki is bújtam.Ilyenek ezek a dokik,ha jövök az se jó,ha meg nem akkor elindítják a szülést,Ki érti ezeket a felnőtteket.Apa végig bent volt mellettünk,ő döntött így,mert anya azt mondta,ha csak igazán akarja,nem erőlteti a dolgot,DE azért jó lenne(azt hiszem elleshetek egy-két dolgot jóanyámtól),főleg,mert már akkor elsírta magát,mikor anyu vénájába azt az izét beszúrták,de sikeresen kibírta,még a zsinoromat is ő vágta el.Ezúton is köszönjük neki a sok-sok szeretet,gondoskodást,meg mindent,NINCS IS JOBB APUKA(MEG FÉRJ) A VILÁGON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!